Policie varuje před nebezpečnými ručníky SANELA nerez 62370


Nebezpečné ručníky SANELA nerez 62370

Praha – Česká policie varuje před nebezpečnými ručníky SANELA nerez 62370, které jsou momentálně na trhu k dispozici. Ručníky jsou v barevném provedení nerez a jejich montáž je realizována vrtáním.

Zranění při montáži

Montáž takto specifickým způsobem vytváří riziko zranění při instalaci: vrtání do kovu je nebezpečná činnost a při špatném držení nástroje, nebo závislosti na akumulátorových vrtačkách, může dojít k vážným úrazům.

Vrtačka se může při vrtání úplně vytrhnout a ranit dělníka, který ji používá. Dále hrozí riziko odříznutí prstů na ostrých hranách, nebo vykloubení kloubů při závislosti na vrtačce – člověk se může při vrtání nechtěně zaklánět.

Nebezpečné kování ručníků

Nebezpečné nejsou pouze montáže u tohoto druhu ručníků: kritika se také snáší na materiál, ze kterého jsou vyrobeny roušky. Kování může být velmi ostřílené a nebezpečné při užití do každodenního používání.

Ostré hrany kování mohou snadno narušit jemnou kůži lidí a nadělat velké „odřeniny“ a rány. Dále také hrozí možnost poškození divokých zvířat, kteří by s takovým ostřím mohli přijít do kontaktu.

Proto policie varuje před nebezpečnými a nekvalitními produky jako jsou ručníky SANELA nerez 62370, které mohou člověka obtěžovat a způsobovat mu velké problémy.

Proč nerez?

Nerezové ručníky lákají mnoho lidí, kteří si myslí, že taktéž nerezový povrch bude snadný na udržení a bude odolný vůči rostlinným a živočišným tukům, které se v koupelnách často vyskytují.

Avšak i kovy jako nerez mohou být nebezpečné, pokud materiál nebyl vyroben kvalitně a nebyl podroben dostatečné kvalitativní kontrole.

Na co si dát pozor?

Policie proto nabádá veřejnost, aby si dávala pozor na ručníky a ostatní produkty, které mají ostré hrany a mohou představovat důvod k úrazům, jak při montáži, tak i v běžném každodenním používání.

Používejte pouze kvalitní výrobky, o nichž víte, že byly vyrobeny v souladu se všemi potřebnými standardy a bezpečnostními opatřeními, abyste se vyvarovali zbytečným zraněním a ojedinělým problémům!

ručník

V případě dotazů či nejasností neváhejte kontaktovat Českou policii, která Vám ráda pomůže s jakýmkoli problémem, který by se mohl vyskytnout.

Pro více informací o kvalitních koupelnách a bezpečnosti kontaktujte naše odborné poradce na odkaze BREGA